Wskazówki dotyczące zakupu odkurzacza

14 lipca, 2022 0 Comments

Pierwsze odkurzacze domowe zostały wyprodukowane przez firmy takie jak Eureka i Hoover, które zostały założone w 1908 roku. W.H. Hoover kupił patent na Hoover Model O w 1908 roku i zaoferował, że będzie dostarczał go do sklepów w całym kraju przez dziesięć dni za darmo. Właściciele sklepów otrzymywali prowizje za każdy sprzedany odkurzacz, dzięki czemu Hoover rozwinął ogólnopolską sieć dealerów odkurzaczy. Dzisiaj większość gospodarstw domowych posiada odkurzacz.

podstawy
Zanim kupisz odkurzacz, ważne jest, aby zrozumieć, jak działają. Odkurzacze działają poprzez zasysanie powietrza przez obracający się wentylator. Powietrze przepływa przez próżnię jak strumień wody i ociera się o luźne zanieczyszczenia. To tarcie przenosi lekkie zanieczyszczenia przez próżnię, podczas gdy liście i inne zanieczyszczenia spływają z prądem. Odkurzacze są przydatne w zastosowaniach związanych z przenoszeniem materiałów i często są wyposażone w przystawkę do zbierania dużych kawałków śmieci.

Różnice w rozmiarze
Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów odkurzaczy. Są podnośniki, kanistry, ręczne odkurzacze i maszyny komercyjne. Maszyny komercyjne są większe i często mają większą masę i zapotrzebowanie na moc. Odkurzacze w stylu mieszkaniowym są lżejsze i bardziej kompaktowe i zazwyczaj nadają się do dywanów i gołych podłóg. Ale mają różne wymagania dotyczące konserwacji. Pamiętaj o tych czynnikach przed zakupem odkurzacza.

Konstrukcja worka filtracyjnego
Konstrukcja worka filtrującego w Twoim odkurzaczu będzie odgrywać kluczową rolę w wydajności filtracji. Wielkość cząstek i prędkość przepływu powietrza determinują skuteczność podciśnienia w wyłapywaniu alergenów i drobnego kurzu. Aby zmaksymalizować wydajność czyszczenia i zmniejszyć ryzyko zatkania, wybierz worek o najniższej odporności na przepływ powietrza. Zazwyczaj wielkość wkładu filtracyjnego jest proporcjonalna do jego powierzchni, więc podwojenie powierzchni worka zmniejszy jego opór. Podobnie większy worek poprawi jego wydajność, umożliwiając łatwiejszy przepływ powietrza. https://ibrok.pl/odkurzacz-pionowy-ranking-2022-opinie-testy/

Przedział cenowy
Na rynku istnieje wiele różnych marek i modeli odkurzaczy, a przedział cenowy jest odpowiednio zróżnicowany. Twój budżet jest oczywiście najważniejszy, ale istnieją modele, które są lepsze od innych. Jeśli masz napięty budżet, miej oko na zniżki i oferty online, aby zaoszczędzić pieniądze. Wyprzedaż jest świetnym sposobem na złapanie świetnych okazji. Ceny różnią się znacznie w zależności od jakości, funkcji i marki środka czyszczącego. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać idealny odkurzacz do swoich potrzeb.

Odkurzacze na mokro/na sucho
Szukając odkurzacza do pracy na mokro/na sucho, należy wziąć pod uwagę jego przenośność i moc. Powinieneś być w stanie łatwo przenosić maszynę bez obciążania pleców lub pochylania się. Kółka w odkurzaczu na mokro/na sucho są niezbędne do manewrowania i stabilności. Odkurzacz na mokro/na sucho powinien mieć również uchwyt, aby można go było łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Waga to kolejna kwestia.

Odkurzacze przeciwwybuchowe
Odkurzacze przeciwwybuchowe są niezbędne w strefach budowy i przemysłowych zakładach produkcyjnych. Odkurzacze te zapobiegają ryzyku wybuchu dzięki zastosowaniu uziemionych komponentów i przewodów doprowadzających powietrze. Wychwytują również kurz z maszyn, napowietrznych rur i ścian. Aby wybrać najlepszy do swoich potrzeb, warto rozważyć wsparcie posprzedażowe oferowane przez producenta. Wsparcie jest niezbędne przy zakupie części zamiennych lub wymaganiu serwisu. Marka wysokiej jakości powinna również zapewniać wsparcie na miejscu w zakresie rozwiązywania problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *